Ana Sayfa
Duyurular
10 Öğrencimiz Katar'a Gitti

10 Öğrencimiz Katar'a Gitti

Fakültesinden 10 öğrenci Katar’a gitti. Öğrencileri Katar Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi arasında imzalanmış olan Akademik İşbirliği Protokolü çerçevesinde Bahar döneminde Katar Üniversitesi Şeria ve İslam Araştırmaları Fakültesinde öğrenim görecekler.

Bunlara ilave olarak yine İki Üniversitesi arasındaki protokol çerçevesinde Eylül ayında Sakarya Üniversitesinden 3 araştırma görevlisi Katar Üniversitesine giderek 10 ay süreli Arapça kursu görecekler.

Fakültemizden 9 öğrenci de geçtiğimiz öğretim yılı bahar döneminde Katar Üniversitesinde öğrenim görmüş, ayrıca önceki yaz 10 ve geçen yaz da 20 öğrenci aynı protokol kapsamında Katar’a gitmiş ve Edebiyat Fakültesi Yabancılara Arapça Öğretim Merkezi tarafından düzenlenen yoğunlaştırılmış Arapça Yaz Kursuna katılmışlardı.

Fakültemizden 7 öğrenci de önümüzdeki günlerde Fas’a gidecekler. Böylece güz dönemi ile birlikte toplam 32 öğrenci Mevlana ve Erasmus Değişim Programları ve ikili anlaşmalar çerçevesinde Ürdün, Katar, Fas, Almanya ve İngiltere’de öğrenim görmüş olacak. 

Fotoğraflar