Ana Sayfa
Duyurular
Öğrencilerimiz Arapça Kitap Fuarına Katıldı
Öğrencilerimiz Arapça Kitap Fuarına Katıldı

Öğrencilerimiz Arapça Kitap Fuarına Katıldı

Bir grup öğrencimiz İstanbul’da düzenlenen Arapça Kitap Fuarına katıldı.

Fakültemiz öğrenci topluluklarından Arapça Dil Grubu Öğrenci Topluluğu (Multeka Lugati’d-dât) tarafından 3 Mart Cumartesi günü, İstanbul'da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılan "3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri" fuarına inceleme gezisi düzenlendi. Arapça Dil Grubu Öğrenci Topluluğunun geleneksel bir faaliyeti haline gelmiş olan ve yoğun katılımla düzenlenen fuar ziyaretinde Arap Dili ve Belagatı Anabilim dalından bazı öğretim elemanlarımız da hazır bulundu.

Öğrencilerimiz fuarda yeni çıkan Arapça kitapları inceleme ve ihtiyaç duydukları yayınları satın alma imkânı buldular. Öğrencilerimiz ayrıca etkinlik kapsamında düzenlenen bazı seminer ve konferanslara da katıldılar.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nin öncülüğünde düzenlenen "3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri", organizasyonunda Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Kuveyt başta olmak üzere 22 ülkeden 55 yayınevi, 300 ilim adamı ve yazar yer alıyor.

Fotoğraflar